Spotkanie z Burmistrzem Ochoty w dniu 6 marca 2013 roku.

W dniu 6 marca 2013r. odbyło się spotkanie pomiędzy Spółdzielniami Mieszkaniowymi i Wspólnotami Mieszkaniowymi z Burmistrzem Dzielnicy Ochota ws. omówienia zagospodarowania ul. Włodarzewskiej, na spotkaniu omówiono również inwestycje jakie będą na niej realizowane.

1.       Plan zagospodarowania przestrzennego - omówiony został nowy plan zagospodarowania przestrzennego pod kątem trasy S7. Podsumowując to zagadnienie można ostatecznie stwierdzić, że na dzień dzisiejszy trasa będzie wzdłuż Włodarzewskiej od strony Instalatorów (za torami), trasa zostanie poprowadzona w tunelu. Tuż przed samymi Alejami Jerozolimskimi ma być robiony rozjazd i trasa będzie wychodziła z tunelu.

2.       Organizacja ruchu ul. Włodarzewskiej - na ta chwilę nie ma żadnych planów aby zmienić organizację ruchu, prawdopodobnie zmiana organizacji ruchu mogłaby być tylko od ul. Grójeckiej do ul. Lutniowej, ale w najbliższym czasie nie będzie to realizowane.  

3.       Wywóz i segregacja odpadów - ustalono, że prawdopodobnie śmieci będą naliczane od gospodarstwa domowego w kwocie ok. 40 zł/lokal. Zaliczki będą zbierane przez Wspólnoty Mieszkaniowe, a potem wewnętrznie rozliczane. Dodatkowo konieczny będzie zakup przez Wspólnoty Mieszkaniowe, Spółdzielnie pojemniki na odpady. Średni koszt pojemnika to 500 zł/szt. Burmistrz podkreślił, że gminy nie będą czerpać żadnych korzyści, a będą zobligowane do kontrolowania odbioru śmieci. Dodatkowo wywóz śmieci ma się odbywać 2 razy w tygodniu, ale ten zakres będzie jeszcze ustalany. Na spotkaniu wszyscy się zastanawialiśmy czy będą mechanizmy dyscyplinujące wywożących do utrzymanie czystości w altanach jak to ma miejsce teraz. Sprawa pozostała otwarta.

4.       Odwodnienie ul. Włodarzewskiej - Burmistrz zadeklarował, że zostaną podjęte prace związane z odwodnieniem ulicy Włodarzewskiej na odcinku od ul. Grójeckiej do ul. Usypiskowej. Prawdopodobnie pieniędzy starczy na tym odcinku.  

5.       Sprawy inne -  został zgłoszony postulat aby umyć wszystkie słupki na ul. Włodarzewskiej. Ze swojej strony jako administracja Szczęśliwego Domu złożyłem prośbę o zamontowanie osłon na chodnikach tak aby przy powstawaniu zastoin wody przejeżdżające samochody nie chlapały na przechodniów.

Opracował: Marek Matwiejuk.

Formularz kontaktowy

Wpisz poniżej swój numer telefonu lub e-mail. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

imię i nazwisko:
numer telefonu: