Most Na Zaporze: nadzieja Wawra, obawa Wilanowa

Radni Wawra i Wilanowa spotkali się by rozmawiać o wybudowaniu mostu Na Zaporze, który ma w przyszłości miałby połączyć dzielnice. Radni Wawra przekonują, że inwestycja jest konieczna. Radni Wilanowa są przychylni, ale zgłaszają też wątpliwości.

Radni Wilanowa wyrazili obawy, że nowy most wtłoczy do dzielnicy ruch samochodowy, którego dzielnica nie wytrzyma. – Bez Czerniakowskiej Bis wszyscy z Wawra będą jechać w naszą stronę Augustówką i Nałęczowską. Cała trasa ta trasa będzie zapchana.

Radni z Wawra odpowiadali, że znaczną część ruchu przejmie most Południowy będący częścią Południowej Obwodnicy Warszawy (GDDKiA planuje zbudować go do 2020 roku), a most Na Zaporze będzie w tym układzie przeprawą lokalną.

Pomoże zaś symulacja rozkładu ruchu, która powstanie w oparciu o kompleksowe badanie komunikacyjne jakie powstawało przez ostatnie dwa lata. Taki model (ma być gotowy na najwcześniej na wiosnę) odpowie, czy inwestycja jest niezbędna, jakie problemy rozwiąże, a jakie wygeneruje.

Czy most jest potrzebny czy nie powinno zostać  rozstrzygnięte przez  referendum. Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem w linku poniżej.

Źródło: http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,most-na-zaporze-nadzieja-wawra-obawa-wilanowa,213025.html#!prettyPhoto

Formularz kontaktowy

Wpisz poniżej swój numer telefonu lub e-mail. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

imię i nazwisko:
numer telefonu: