Aktualności

W tym roku władze chcą dokończyć proces wprowadzania Stref Tempo 30. Docelowo objętych nią będzie od 60 do 65 proc. ulic w Gdańsku. Pierwsze Strefy Tempo 30 w Śródmieściu Gdańska wprowadzone zostały w 2010 roku. Z biegiem lat, często na wniosek samych mieszkańców, pojawiały się one na kolejnych ulicach w niemal wszystkich dzielnicach miasta. W tym roku proces ten ma zostać zakończony, a statystyki pokazują, że cała akcja zdecydowanie poprawiła bezpieczeństwo ruchu.

Radni Wawra i Wilanowa spotkali się by rozmawiać o wybudowaniu mostu Na Zaporze, który ma w przyszłości miałby połączyć dzielnice. Radni Wawra przekonują, że inwestycja jest konieczna. Radni Wilanowa są przychylni, ale zgłaszają też wątpliwości.

71 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, ten dzień to wielkie i znaczące święto w stolicy. Od wielu lat jest to jednodniowe wydarzenie w całej Polsce, które w stolicy pamiętamy przez cały rok.

W związku ze szczytem NATO w Warszawie, mieszkańcy muszą przygotować się na duże zmiany w związku z parkowaniem. Miasto wprowadza tymczasowe zakazy zatrzymywania na wybranych ulicach Pragi Południe, Śródmieścia, Woli i Ochoty. Ratusz ostrzega: "Wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się (znak B36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (tablica T24)". Zmiany dotyczą przede wszystkim okolicy Stadionu Narodowego, m.in. ul. Wał Miedzeszyński, Jakubowskiej, Sokolej, J. Zamoyskiego.

Mieszkańcy złożyli protest w sprawie budowy tramwaju do Wrzeszcza. Osoby mieszkające na Morenie wysuwają wiele argumentów przeciwko budowie linii.

zapraszam na spotkanie dotyczące stanu realizacji zgłoszonych postulatów w temacie rozwoju ulicy Włodarzewskiej. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 23 maja o godzinie 17:00 w Urzędzie Dzielnicy Ochota ul. Grójecka 17A w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze.

Święto przypada 2 maja. Tego dnia Polacy wspominają długą historię biało-czerwonych barw narodowych i z dumą eksponują flagi. Na fladze biel znalazła się u góry, a czerwień na dole, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła. Barwy biała i czerwona zostały po raz pierwszy uznane za narodowe 3 maja 1792 r., w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wniosek do Budżetu Obywatelskiego może złożyć każdy mieszkaniec Gdyni, który zbierze dla projektu poparcie 25 mieszkańców zameldowanych w dzielnicy, której dotyczy wniosek.

Pan Prezydent Paweł Adamowicz poinformował na swoim profilu facebook, że otwarcie tunelu dla ruchu samochodów największej gdańskiej inwestycji nastąpi w najbliższą niedzielę, 24 kwietnia o godz. 10.00. Tym samym trwająca od października 2011 roku inwestycja zostanie zakończona, a wraz z nią zakończona zostanie budowa Trasy Słowackiego, której tunel były częścią.

W środę 30 marca 2016r. o godz. 15:00 kończy się pierwszy etap elektronicznej rekrutacji do gdańskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Wiosna rozpoczęła się w niedzielę 20 marca o godz. 23.45. Chodzi oczywiście o tę astronomiczną wiosnę. Na tę kalendarzową wiosnę trzeba będzie poczekać nieco dłużej do 21 marca. Widoczne oznaki wiosny można było już zauważyć wcześnie, ale każde oznaki są miłym rozpoczęciem dnia, topienie Marzanny było zwyczajem przywołania wiosny i symbolicznym kulturowym jej rozpoczęciem.

Od 22 marca, mieszkańcy Trójmiasta będą mogli dojechać z Gdańska do Wiednia i Brna. Połączenia na tej trasie będą realizowane dwa razy dziennie.przyjazd będzie wczesnym rankiem, a powrót późnym popołudniem. Ponadto, na trasie do Warszawy będą odbywać się trzy kursy dziennie z przystankami w Mławie, Ostródzie i Elblągu.

Informujemy o Zarządzeniu Prezydenta Miasta Gdańska w sprawie podania do publicznej wiadomości wykazu nieruchomości przeznaczonych do oddania w dzierżawę w celu zapewnienia warunków do prawidłowego korzystania z budynków wspólnot mieszkaniowych.

Szykują się kolejne problemy dla kierowców w centrum Gdańska. W związku z budową Forum Gdańsk. Od wtorku 26.01.2016 trzeba się liczyć z utrudnieniami na al. Armii Krajowej i ul. Okopowej. Wszystko ze względu na budowę nowych wiaduktów, które powstają w ramach inwestycji.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia 2016 roku o godzinie 18.00 w Szkole Podstawowej nr 152 im. Marii Dąbrowskiej ul. Powstańców Wielkopolskich 4.

jest to dogodna forma poradzenia sobie z niedostateczną przestrzeni na czas remontu, przeprowadzki bądź braku miejsca w mieszkaniu (np. w szafie na sezonowe ubrania, rowery), by żyć bardziej komfortowo. W takich sytuacjach, komórka lokatorska,

Celem spotkania jest zapoznanie uczestników z podstawami prawnymi, orzecznictwem i praktyką dotyczącą służebności przesyłu, uczestnicy dowiedzą się czy służebność przesyłu to nowe prawo w naszym systemie prawnym,

To nie jest kolejna kurtuazyjna wizyta. Niemiecki okręt podwodny U34 typu U212A przypłynął do Gdyni na konferencję naukową, organizowaną przez Akademię Marynarki Wojennej.

Polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918); święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je w okresie transformacji systemowej w 1989; jest dniem wolnym od pracy.

Wybory parlamentarne to głosowanie, w którym wybieramy przedstawicieli Sejmu (460 posłów) i Senatu (100 senatorów). Zgodnie z art. 98 Konstytucji RP wybory parlamentarne odbywają się raz na cztery lata. Oznacza to, że kadencja zarówno sejmu jak i senatu wynosi cztery lata. Zasady i tryb przeprowadzania tych wyborów określa ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (Dz.U. 2011 nr 21 poz. 112).

Dzień bez samochodu przypada w tym roku na 22 września.

W niedzielę 6 września 2015 r. odbędzie się ogólnokrajowe referendum, w którym Polacy będą mogli odpowiedzieć „Tak” lub „Nie” na trzy pytania, w tym jedno dotyczące wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

Ten jeden z największych konfliktów zbrojnych w dziejach ludzkości zaczął się w Polsce. Wrogo nastawieni do nas Niemcy zaatakowali wtedy nasz kraj. Polacy nie mogąc doczekać się reakcji ze strony swoich przyjaciół przez długi czas musieli samodzielnie stawiać opór agresorowi.

informuje, że w dniach od 22.06.2015r. oraz 01.07.2015r. do 21.07.2015r. w pociągach uruchamianych przez Spółkę przewozy Regionalne na odcinku Gdańsk Główny - Gdynia Chylonia - Gdańsk Główny, które zatrzymują się przy peronach SKM, honorowane są bilety jednorazowe i okresowe PKP SKM. Więcej informacji możecie Państwo uzyskać pod numerem Infolinii: +48 58 721 21 70 lub na stronie Internetowej: www.skm.pkp.pl

Uprzejmie informujemy, że w Reducie zostało otwarte plenerowe kino na dachu w ramach filmowej stolicy lata. Filmy można oglądać od 1 lipca do 31 lipca w każdą środę o godz. 21.45 oraz od 1 sierpnia do 26 sierpnia w każdą środę o godz. 21.15. Wszelkie informacje możecie Państwo uzyskać na stronie Internetowej www.filmowastolica.pl

Przed nami wybory prezydenckie, w załączeniu Obwieszczeni Wyborcze ze wskazaniami miejsc do głosowania na terenie Gdańska.

Przed nami wybory prezydenckie, w załączeniu Obwieszczeni Wyborcze ze wskazaniami miejsc do głosowania na terenie Warszawy.

10 kwietnia 2010 roku o godzinie 8.41 przeżyliśmy wstrząs. To była największa tragedia narodowa dziejach powojennej Polski! Na pokładzie samolotu zginęła polska elita. Pogrążyliśmy się w żałobie, jednoczyliśmy się w bólu.

W tym roku pamiętaliśmy razem z Adrianem o mieszkańcach naszego Osiedla, postaraliśmy się o piękną choinkę, ozdoby choinkowe i świąteczne jej oświetlenie.

Wszyscy lubimy zabawy w śniegu i ubieranie choinki, niestety śniegu zabrakło ale zabawa choinkowa była znakomita ze świetną atmosferą stworzoną przez administratora, dzieci i rodziców.

Jak co roku, taki i w tym zorganizowaliśmy dla naszych najmłodszych mieszkańców zabawę choinkową z grami, prezentami i cudowną zabawą z Mikołajem i Śnieżynką.

Zastanawialiśmy się jak można oprócz obowiązków naszej codziennej pracy wyjść do najmłodszych mieszkańców naszej Wspólnoty Mieszkaniowej na Wilanowie.

Pierwsze ubieranie choinki z Właścicielami, mieszkańcami i dziećmi poszło świetnie ! Frekwencja dopisała a zaangażowanie dzieci jak i rodziców zaskoczyła nas bardzo pozytywnie.

· Ci z Państwa którzy uważają protest za uzasadniony proszę aby się przyłączyli · Możliwe są modyfikacje tekstu i proszę o pomoc w tym zakresie. · Zarządy osiedli, o ile uznają to za stosowne proszę o wywieszenie treści protestu w widocznych miejscach

zajętych przez urządzenia przemysłowe ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ustalania wynagrodzenia za ustanowienie służebności przemysłu i bezumownego korzystania z gruntu, w świetle orzecznictwa SN.

Na spotkaniu będą poruszane problemy dotyczące Ksiąg Wieczystych czyli struktury KW, jakie zasady prawne dotyczą i rządzą KW- czyli zasada jawności, rękojmi publicznej oraz niezgodności treści księgi wieczystej

Na spotkaniu będą omawiane m.in. takie tematy jak zasady tworzenia się Wspólnot Mieszkaniowych na zasobach spółdzielni mieszkaniowej,

Celem spotkania jest zapoznanie uczestników m.in. z różnicą pomiędzy windykacją a egzekucją komorniczą, z zagadnieniami stosowania socjotechniki i manipulacji w procesie windykacji należności,

Celem spotkania jest zapoznanie uczestników ze zmianami w prawie budowlanym i ich znaczeniu dla właściciela i zarządcy, jaka jest dokumentacja obiektu budowlanego wymagana przepisami prawa,

W związku z wyborami posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonymi na dzień 25 maja 2014 r., w załączeniu przekazuję 4 wzory informacji z uprzejmą prośbą o wypełnienie zgodnie z Obwieszczeniem Prezydenta miasta stołecznego Warszawy z dnia 25 kwietnia 2014 r.

Spotkanie odbędzie się 6 maja 2014 r. o godzinie 18.00 w Domu Kultury Rakowiec ul. Wiślicka 8

20 marca 2014 w urzędzie Ochoty, Grójecka 17, sala konferencyjna I p. odbędzie się posiedzenie Komisji Przestrzennej Rady Ochoty. Spotkanie będzie poświęcone budowie kanalizacji burzowej na ulicy Włodarzewskiej.

Miło nam poinformować, że w tym roku pojawiło się na wspólnym ubieraniu choinki więcej dzieci niż w zeszłym roku ! Zabawa była świetna, inicjatywa dzieci mile zaskakująca, uczestniczyły one we wszystkich zabawach, które zostały wymyślone i zaproponowane. Wspólne przygotowywanie ozdób świątecznych, łańcuchów, pisanie imion na karteczkach zawieszanych na choince czy w końcu wyścigi w workach.

To już kolejny rok kiedy wspólnie ubieramy choinkę. Miło jest zaobserwować, że z każdym rokiem przybywa chętnych do wspólnego ubierania choinki jak również do wspólnych zabaw. dzieci, rodziców no i oczywiście Mikołaja przy wsparciu Waszego ulubionego administratora i Śnieżynki.

W załączeniu ciekawa propozycja utworzenia w Parku Szczęśliwickim ścieżki do biegania na nartach oraz do ustawienia na stoku Narciarskim kilku urządzeń snow-parku. . Park Szczęśliwicki na Ochocie jest miejscem magicznym w Warszawie/. Posiada piękny zespół odkrytych basenów oraz całoroczny stok narciarski. To dzięki decyzji Pani Prezydent Stok został ponownie uruchomiony i służy mieszkańcom Warszawy.

Firma Concordia Zarządzenie Nieruchomościami odpowiedziała na potrzeby studentów i osób chcących rozpocząć praktykę w zakresie finansowo - ekonomicznym, księgowym, administrowania i innych zgodnych z profilem działalności naszej firmy. Obecnie wystawiliśmy już kilku studentom zaświadczenie o odbytej praktyce zawodowej w naszej firmie na uczelnie SGH, Uniwersytet Warszawski, Uczelnia Leona Koźmińskiego.

Niezmiernie miło jest nam poinformować Naszych Klienów, że w związku z podnoszeniem jakości świadczonych usług, podpisaliśmy umowę o współpracy z firmą Mieszczanin w zakresie stałej i bieżącej aktualizacji wszystkich nowości jakie pojawiają się a tym programie. Przekładać się to będzie na jeszcze lepszą dostępność do wszystkich możliwości jakie daje ten program. Mając na względzie dalszą współpracę na tym polu będziemy Państwa informować o wszelkich nowościach i możliwościach tego programu.

Spotkanie odbędzie się 12 listopada 2013 o godzinie 18.30 w Ośrodku Kultury Ochoty ul. Grójecka 75.

W dniu 6 marca 2013r. odbyło się spotkanie pomiędzy Spółdzielniami Mieszkaniowymi i Wspólnotami Mieszkaniowymi z Burmistrzem Dzielnicy Ochota ws. omówienia zagospodarowania ul. Włodarzewskiej, na spotkaniu omówiono również inwestycje jakie będą na niej realizowane.

Rada Warszawy podejmie uchwałę w sprawie metody naliczania opłat za odbiór odpadów komunalnych po nowelizacji ustawy śmieciowej - poinformował rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk. Na czwartkowej sesji Rady Miasta stołeczni radni nie zajęli się uchwałami dotyczącymi ustalenia metody naliczania opłat za śmieci komunalne, a co za tym idzie, nie określono, ile warszawiacy będą za to płacić.

Każdy z Nas jako dziecko uwielbiał bawić się na śniegu, lepić bałwana, ubierać choinkę pod którą mógł znaleźć prezenty. Postanowiliśmy dla naszych najmłodszych zaproponować wspólne ubieranie choinki z grami i zabawami, a także z prezentami, które można było dostać za odgadnięcie zagadki lub ułożenie puzzli i wiele innych zadań, które każde z dzieci dostawało.

Zastanawialiśmy się w naszej firmie z administratorami budynków jak można oprócz obowiązków naszej codziennej pracy wyjść do najmłodszych mieszkańców naszej Wspólnoty Mieszkaniowej na Ochocie. Uznaliśmy, że najlepsze co pamiętamy z dzieciństwa w tym czasie to zabawy, gry, ubieranie choinki no i oczywiście Mikołaj z prezentami.

Szanowni Państwo, niezmiernie miło jest nam Państwa poinformować, że nasza firma podpisała umowę z firmą Weles, która jest usługodawcą w zakresie oprogramowania przeznaczonego do prowadzenie spraw ekonomiczno-finansowych Wspólnot Mieszkaniowych. Dzięki podpisaniu tej umowy firma nasza dysponuje już dwoma profesjonalnymi oprogramowaniami do obsługi ekonomiczno-finansowej Wspólnot Mieszkaniowych.

Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa w VIII Konferencji Rynku Zarządzania Nieruchomościami, która odbędzie się 15 maja 2012r. w Warszawie, przy ulicy Ks. Trojdena 4.

Witamy na nowo otwartej stronie internetowej ConcordiaZN. Mamy nadzieję, iż nowy układ, wprowadzone funkcjonlaności oraz treść merytoryczna stworzą Państwu możliwość zapoznania się z pełną ofertą firmy. Zapraszamy do korzystania.

Formularz kontaktowy

Wpisz poniżej swój numer telefonu lub e-mail. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą.

imię i nazwisko:
numer telefonu: